Význam manželstva

Autor: Linda Ágoštonová | 2.2.2015 o 12:12 | (upravené 2.2.2015 o 19:31) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  1798x

Nie, tento článok nebude o toľko diskutovanom referende, ktoré sa blíži. Bude o tom skutočnom , v najvnútornejšom slova zmysle. Manželský zväzok. Pre mnohých bezodná priepasť zúfalstva končiaca rozvodom, pre iných nájdenie a znovu nachádzanie životného šťastia či bezpečia po boku milovaného životného druha.

Žena – citlivá, vnímavá, krehká – nazývaná aj „slabšie pohlavie“ stojac po boku muža. Ako prvá ma možnosť skrz svojho cítenia rozpoznať blížiace sa nebezpečenstvo a ako prvá jemnosťou svojho cítenia spozorovať mnohé. Zušľachťovať svoje okolie a tak povznášať k vyššiemu. Mnohokrát  sa však  pohľad naskytne len karikatúru – zotročenú vonkajšiu krásu davájúc ju na piedestál, aby sa páčila mužovi. Rýchlo sa predať, zaujať, vhupnúť do zväzku manželského, aby som náhodou neostala „stará dievka“. V tých horších a karikatúrnejších prípadoch. Skutočná krása vychádza zvnútra navonok, len v tom je skutočná prirodzenosť. Kdesi sa vytratila elegancia, slušnosť a kultivované správanie, hodnoty sú nízko pri zemi zamerané na uspokojovanie toho prechodného a dočasného. Koľko ešte zo skutočného jemnejšieho vyciťovania ostalo dnešnej žene?

Bez pričinenia na tom však nie sú ani muži. Muž, ktorý ma stáť skutočne pevne a prejavovať sa vo vonkajšom, teda v čine. Kedysi opisované bájne vlastnosti rytierov ako čestnosť, sila a vernosť. Muž má byť žene hradbou. Má „bojovať“ na fronte – či už pracovnom alebo každodennom rodinnom a žena mu má kryť chrbát svojim predvídavým cítením.

A takto sa stretávajú žena a muž. Skutočné manželstvá sa uzavierajú v nebi. Aký je však význam tejto vety? Jednoduchý. Človek tu má niekoľko „spriaznených“ duší s ktorými je schopný vytvoriť harmonické manželstvo, pretože sa vzájomne dopĺňajú. Stačí mať oči a  srdce otvorené. A zabudnúť na chvíľku na veľakrát sebecké požiadavky svojho ega a pozrieť sa s pokorou, skutočnou pokorou, ale zároveň radostne vôkol seba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?