Milé moje budúce dieťa,

Autor: Linda Ágoštonová | 6.2.2015 o 13:07 | Karma článku: 7,01 | Prečítané:  1418x

píše sa rok 2015 a zajtra nás čaká na referendum.

No ja Ti už teraz vopred sľubujem, že keď sa narodíš budem Ťa milovať také,  aké si. Či budeš chlapec alebo dievčatko, budem Ťa milovať holohlavé alebo s bohatou nádielkou vlasov. Či budeš biele, čierne alebo zelené. Budem ťa milovať od prvého momentu ako Ťa uvidím, možno budem občas prehnane citlivá a hysterická ako všetky matky, možno občas úzkostlivo starostlivá. Možno sa pochytíme v období Tvojej puberty pre úplne banality. Bez ohľadu však  na Tvoju orientáciu budeš milované a budem si Ťa brániť a podporovať celý život.

Presne tak ako mňa učili rodičia  tolerancii a zároveň slušnosti a čestnosti. Bola som vychovávaná vo viere „ ži a nechaj žiť“ a celý život som naivne verila a verím, že ostatní ľudia sú zástancami tých istých hodnôt. Niektorí možno viac, iní menej. Ak budeš homosexuálne orientované spoľahni sa, že vo mne v akejkoľvek situácii nájdeš oporu. Ak budeš „normálne“ heterosexuálne orientované naučím Ťa tomu čomu mňa moji rodičia – že ľudia sú rôzni a predsa žijú pod jedným slnkom, jedia rovnaký chlieb a dýchajú rovnaký vzduch, hoci majú inú orientáciu, majú odlišné názory a túžby. Možno sme iní no musíme sa navzájom rešpektovať a akceptovať . A základom je slušnosť a čestnosť.

Chcem aby si však vedelo jedno : bez ohľadu na Tvoju orientáciu – či budeš mať rado rovnaké alebo opačné pohlavie budem  Ťa milovať a podporovať. Tak sa zatiaľ maj, dúfam, že sa čoskoro uvidíme. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?