Milé moje budúce dieťa,

Autor: Linda Ágoštonová | 6.2.2015 o 13:07 | Karma článku: 7,01 | Prečítané:  1408x

píše sa rok 2015 a zajtra nás čaká na referendum.

No ja Ti už teraz vopred sľubujem, že keď sa narodíš budem Ťa milovať také,  aké si. Či budeš chlapec alebo dievčatko, budem Ťa milovať holohlavé alebo s bohatou nádielkou vlasov. Či budeš biele, čierne alebo zelené. Budem ťa milovať od prvého momentu ako Ťa uvidím, možno budem občas prehnane citlivá a hysterická ako všetky matky, možno občas úzkostlivo starostlivá. Možno sa pochytíme v období Tvojej puberty pre úplne banality. Bez ohľadu však  na Tvoju orientáciu budeš milované a budem si Ťa brániť a podporovať celý život.

Presne tak ako mňa učili rodičia  tolerancii a zároveň slušnosti a čestnosti. Bola som vychovávaná vo viere „ ži a nechaj žiť“ a celý život som naivne verila a verím, že ostatní ľudia sú zástancami tých istých hodnôt. Niektorí možno viac, iní menej. Ak budeš homosexuálne orientované spoľahni sa, že vo mne v akejkoľvek situácii nájdeš oporu. Ak budeš „normálne“ heterosexuálne orientované naučím Ťa tomu čomu mňa moji rodičia – že ľudia sú rôzni a predsa žijú pod jedným slnkom, jedia rovnaký chlieb a dýchajú rovnaký vzduch, hoci majú inú orientáciu, majú odlišné názory a túžby. Možno sme iní no musíme sa navzájom rešpektovať a akceptovať . A základom je slušnosť a čestnosť.

Chcem aby si však vedelo jedno : bez ohľadu na Tvoju orientáciu – či budeš mať rado rovnaké alebo opačné pohlavie budem  Ťa milovať a podporovať. Tak sa zatiaľ maj, dúfam, že sa čoskoro uvidíme. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?