Zahraničný sen

Autor: Linda Ágoštonová | 17.2.2015 o 10:47 | Karma článku: 6,69 | Prečítané:  1661x

Vodeodolný make - up  sa Ti rozteká po tvári, je tu prinajmenšom 40 °C. Ventilátor je povolený tuším nad nejakých 30 °C, ale zrejme si to nikto nevšimol. 

Najradšej by si ležala niekde pri vode a vdychovala vôňu leta. No výroba nepustí.  Opäť vyšli všetky  štyri pracovné soboty v mesiaci, lebo bolo veľa porúch a linka odstavená na niekoľko hodín. Utierajúc si pot z čela sa utešuješ myšlienkou na celozávodnú dovolenku.

Pri Lige Majstrov popíjaš pivo. Až zajtra do nočnej..dovtedy si môžeš vydýchnuť. Uvažuješ, že je najvyšší čas na zmenu. Opakuješ si to každý deň, no žiadny viditeľný krok si ešte neurobil. Ako uniknúť z toho blázinca. Chcel si sa predsa živiť tým čo ťa baví. Tak veľmi sa Ti žiada zarevať na plné hrdlo o tomto živote na dlh...no ostávaš ticho. Hypotéka a účty sa predsa platiť musia.

„Ak sa Vám nepáči na Vaše miesto príde ochotne ďalších desať ľudí..“ vysvetľuješ na pohotovosti prečo si dehydrovaná – čo k tomu viedlo, nemal kto za Teba zaskočiť na linke..a Ty by si bola chýbajúcim článkom reťazca. Je neprípustné, aby ste dvíhala také ťažké bremená, znejú Ti doteraz doktorove slová v ušiach. Rady na úradoch práce sú však stále dlhé. A zákonník práce? Vinník si vždy dokáže efektívne umyť ruky.

O otroctve vo vlastnej krajine kde nás živia Američania, Japonci, Švajčiari a iní si nikdy nesníval. Rozmýšľaš ako monotónna práca otupuje človeka, ako si medzičasom pozabudol na svoje sny.

Ľudia v strachu o stratu svojho pracovného miesta sa boja povedať svoj názor. Aj Ty dôverne poznáš mnoho prípadov. Hľadáš spôsob ako tento zápas neprehrať.

Venované všetkým, ktorí dennodenne plnia sny zahraničných investorov o lacnej pracovnej sile. Nie ste v tom sami...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?