Deti

Autor: Linda Ágoštonová | 26.5.2015 o 20:20 | (upravené 26.5.2015 o 20:38) Karma článku: 6,70 | Prečítané:  743x

Odjakživa mala vzťah k akýmkoľvek písacím potrebám. Od ceruzky, cez pero až po klasický písací stroj. Ten dokonale devastovala od škôlkárskych čias v maminej práci.

Obrovský, čierny, popretkávaný písmenkami a sprevádzaný silným klepotom detského prstokladu

Niektoré deti sú proste ignoranti.  Čokoľvek s nimi robíte a hoci sa ich snažíte prispôsobiť kolektívu či už v materskej škôlke alebo ešte od čias jaslí jednoducho vaša snaha vychádza nazmar. V jedno popoludnie v obecnej škôlke, keď si dievčatko nevedelo už po stýkrát zaviazať šnúrky zahlásilo : „Budem spisovateľka.“ A pani učiteľka len neveriacky pokrútila hlavou s nevyslovenou otázkou čo len z Teba bude.

Dospelí väčšinou vždy neveriacky krútia hlavami. Celkom už zabudli na rozprávky. Ak by k nim prišiel Malý Princ celkom iste by mu neposkytli žiadnu škatuľu pre ovečku. Určite by ju chceli zavrieť do ohrádky.

Dievčatko z nášho príbehu malo tiež rado ovečky. Ale ešte radšej barančeky. Možno aj z toho dôvodu sa raz prikradlo do kuchyne v škôlke a dalo veľkonočnému barančekovi z čokolády smrteľnú ranu. Zdôvodnilo to tým, že barančeky predsa nemôžu trpieť.

V období diktátov a prvých lások, ktoré vznikali medzi tými ktorí sedeli väčšinou spolu v lavici sa zaľúbilo. Ale nie do spolužiaka z triedy. Tí väčšinou nespĺňali vysoké nároky. Ale do mesta kde sa na chvíľočku ocitlo. A keď pred jednou cukrárňou s lícami sladkými od veterníka  rozplakalo a nechcelo ísť domov tak si sľúbilo, že sa vráti. No dospelí opäť mali argumenty.

Nedávno som čítala príbeh o chlapčekovi - autistovi, ktorý v MHD cestoval so svojou matkou a tú presviedčal, že vidí klauna. Samozrejme to aj nahlas demonštroval. Nikomu v MHD to nebolo príjemné, no všimla si to jedna spolucestujúca a zdokumentovala to fotografiou. Neskôr pri detailnom zhliadnutí fotografie naozaj tam bol klaun. Pani sediaca na sedadle a vedľa nej tyč s klasickým červeným tlačidlom na otváranie dverí vo výške jej nosa. Chlapec sa nemýlil, predsa tam sedel klaun.

Milí rodičia, počúvajte svoje deti. A načúvajte im skutočne pozorne. Deti vždy hovoria pravdu. Lebo vnímajú srdcom. Vidia aj to čo je vašim očiam  a argumentom neviditeľné.   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?