Cestovateľka

Autor: Linda Ágoštonová | 29.7.2015 o 0:33 | Karma článku: 3,09 | Prečítané:  828x

Stáva sa vám,že niekedy niečo nájdete aj keď ste to vlastne nehľadali? V skutočnosti tieto poklady sú najvzácnejšie.

Obvykle sú to miesta a ľudia, pri ktorých sa Vám rozbúcha srdce a túto fyzickú reakciu vášho organizmu neviete kontrolovať. Jednoznačne sa s Vami teší tiež.

Odjakživa cestovala. Fascinovali ju neznáme kraje, ľudia, chcela čítať ich príbehy, ktoré mali vpísané v tvári. Dospelí obvykle deti neberú vážne. Škodia tým sami sebe, pretože by sa od detských sŕdc aj úst mohli toho naučiť mnoho. No vráťme sa k našej cestovateľke. Odmalička bola tvrdohlavá a  patrične hrdá. Tieto dve vlastnosti jej ostali až do dospelosti.

A preto, keď dupkala nohou ako to deti občas zvyknú, keď sa im nepodarí ukoristiť vytúženú hračku pri nášteve metropoly východu vedela snáď len ona sama, že to myslí vážne. Medzitým si obula túlavé topánky a cestou – necestou prešla mnoho neznámych krajov a stretla množstvo neznámych ľudí. Najviac jej učarovali Britské ostrovy, tam sa podobne, ako v metropole východu cítila ako doma.

A potom ho stretla. Teda, už ho stretla predtým len si to sama nechcela priznať. Nuž, tvrdohlavosť a hrdosť vedia napáchať mnoho škôd. A pritom by niekedy stačil malý ústupok a svet by sa otočil o 360 stupňov…

Každý večer zaspávajúc pod pražskými strechami, ktoré sa stali jej prechodným útočiskom vedela presne kde a s kým chce byť.  

Aby raz vnúčatám sediac v  hojdacom kresle so zubnou protézou mohla začať rozprávať : Kde bolo tam bolo, bola raz jedna cestovateľka..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Všetci Bielorusi vrátane mňa sa boja vojny s Ruskom

Naša dotovaná diktatúra sa blíži k svojmu koncu.

EKONOMIKA

Diaľnica na Trnavu sa môže rozšíriť na osem pruhov

Definitívne riešenie povie minister dopravy.

SVET

Admirál Kuznecov: Ruský kolos, ktorý smeruje do Sýrie

Ruská lietadlová loď v číslach.


Už ste čítali?