Cestovateľka

Autor: Linda Ágoštonová | 29.7.2015 o 0:33 | Karma článku: 3,09 | Prečítané:  833x

Stáva sa vám,že niekedy niečo nájdete aj keď ste to vlastne nehľadali? V skutočnosti tieto poklady sú najvzácnejšie.

Obvykle sú to miesta a ľudia, pri ktorých sa Vám rozbúcha srdce a túto fyzickú reakciu vášho organizmu neviete kontrolovať. Jednoznačne sa s Vami teší tiež.

Odjakživa cestovala. Fascinovali ju neznáme kraje, ľudia, chcela čítať ich príbehy, ktoré mali vpísané v tvári. Dospelí obvykle deti neberú vážne. Škodia tým sami sebe, pretože by sa od detských sŕdc aj úst mohli toho naučiť mnoho. No vráťme sa k našej cestovateľke. Odmalička bola tvrdohlavá a  patrične hrdá. Tieto dve vlastnosti jej ostali až do dospelosti.

A preto, keď dupkala nohou ako to deti občas zvyknú, keď sa im nepodarí ukoristiť vytúženú hračku pri nášteve metropoly východu vedela snáď len ona sama, že to myslí vážne. Medzitým si obula túlavé topánky a cestou – necestou prešla mnoho neznámych krajov a stretla množstvo neznámych ľudí. Najviac jej učarovali Britské ostrovy, tam sa podobne, ako v metropole východu cítila ako doma.

A potom ho stretla. Teda, už ho stretla predtým len si to sama nechcela priznať. Nuž, tvrdohlavosť a hrdosť vedia napáchať mnoho škôd. A pritom by niekedy stačil malý ústupok a svet by sa otočil o 360 stupňov…

Každý večer zaspávajúc pod pražskými strechami, ktoré sa stali jej prechodným útočiskom vedela presne kde a s kým chce byť.  

Aby raz vnúčatám sediac v  hojdacom kresle so zubnou protézou mohla začať rozprávať : Kde bolo tam bolo, bola raz jedna cestovateľka..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?