Lučenec - zabudnutá perla juhu II.

Autor: Linda Ágoštonová | 24.10.2015 o 13:21 | (upravené 24.10.2015 o 16:24) Karma článku: 3,18 | Prečítané:  749x

Ako som kedysi sľúbila, pokračujeme tam kde sme minule prestali, v krčme u Pštrosa.Čo sa medzitým zmenilo v Lučenci? Nuž, na námestí Republiky nahradil komunistickú fontánu s kamennými kvetmi megalomanský projekt zvaný OC Galéria.

Otázka, ktorá vyvstane v priemernom rodákovi, ktorý zarába priemernú mzdu : „ Načo nám to tu len bude nákupné stredisko?"  Námestie sa premenilo na jedno obrovské stavenisko, no už čoskoro tu pribudne oblečenie rôznych svetových značiek, kníhkupectvo na úrovni, kaviarne, reštaurácie a dokonca aj nové kino. Pomôže to skutočne Lučencu k rozvoju správnym smerom?

Ďalšou prevratnou novinkou je oprava židovskej synagógy, ktorá počas druhej svetovej slúžila ako sýpka. Rušný život sa vďaka unimobunkám a robotníkom rozprúdil v jej okolí. Už ani početné kŕdle holubov nechodia tak často cez obedňajšiu prestávku ako kedysi. V jej útrobách má vyrásť kongresové centrum,ktoré konečne možno pomôže rozprúdiť kultúrny život v našej perle juhu. Nuž, držme palce...

Ak ste pri pohľade na budovu Mestského úradu chytali zúfalstvom za hlavu a v duchu sa sami seba pýtali ako je možné, že práve táto budova si vyslúžila štatút reprezentácie vecí verejných tak nezúfajte! Aj tu čoskoro príde k náprave a premiestnenie do historickej budovy s rozhodne zaujímavejším a nie natoľko zúfalým zovňajškom. Zdalo by sa, že sa kultúrne centrum regiónu Novohrad preberá konečne k životu..

Ozaj, boli ste už v zrekonštruovanej športovej hale Aréna? Ja osobne sa priznám, že nie, takže nemôžem poskytnúť a pridať žiadne objektívne ani subjektívne informácie, len som kdesi začula, že basketbalové srdce Lučenca stále bije.

V neposlednom rade sa vrátim k lučenským „mrakodrapom“, niekdajšej pýche Lučenca, kam sme počas strednej školy chodievali na kávu na 16.poschodie a naskytol sa skutočne veľmi pekný výhľad na celú panorámu mesta. Dnes sa stali sídlom hŕstky firiem a nájomníkov bytov. Interiér stavby však má mnohé stavebné nedostatky. Ale podstatnou skutočnosťou je, že ich máme.

Čo ale hodnotím vysoko pozitívne je najznámejšia cukráreň v meste. Tu došlo k výraznému posunu pozitívnym smerom. Nielen novozrekonštruovaný interiér, ale aj rozšírenie ponuky. Sem by som sa určite nehanbila pozvať žiadneho náhodného turistu a rovnako je na tom aj Mestský park. Síce zákaznícke služby v Bielej Labuti mierne pokrivkávajú, najmä, keď v lete si musíte ísť objednať sami k baru a pod. no čo sa týka rekonštrukcie altánku a priľahlých priestorov návštevníci sa môžu tešiť. Ak samozrejme, nehospitalizujú somára v Budapešti alebo si niekto nepripraví na večeru párik bielych labutí.

Zatiaľ toľko, dúfajme, že tráva a predsudky už v našom Lošonci nebudú rásť tak rýchlo. Predsa len, ide zima.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?