Význam manželstva

Autor: Linda Ágoštonová | 2.2.2015 o 12:12 | (upravené 2.2.2015 o 19:31) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  1817x

Nie, tento článok nebude o toľko diskutovanom referende, ktoré sa blíži. Bude o tom skutočnom , v najvnútornejšom slova zmysle. Manželský zväzok. Pre mnohých bezodná priepasť zúfalstva končiaca rozvodom, pre iných nájdenie a znovu nachádzanie životného šťastia či bezpečia po boku milovaného životného druha.

Žena – citlivá, vnímavá, krehká – nazývaná aj „slabšie pohlavie“ stojac po boku muža. Ako prvá ma možnosť skrz svojho cítenia rozpoznať blížiace sa nebezpečenstvo a ako prvá jemnosťou svojho cítenia spozorovať mnohé. Zušľachťovať svoje okolie a tak povznášať k vyššiemu. Mnohokrát  sa však  pohľad naskytne len karikatúru – zotročenú vonkajšiu krásu davájúc ju na piedestál, aby sa páčila mužovi. Rýchlo sa predať, zaujať, vhupnúť do zväzku manželského, aby som náhodou neostala „stará dievka“. V tých horších a karikatúrnejších prípadoch. Skutočná krása vychádza zvnútra navonok, len v tom je skutočná prirodzenosť. Kdesi sa vytratila elegancia, slušnosť a kultivované správanie, hodnoty sú nízko pri zemi zamerané na uspokojovanie toho prechodného a dočasného. Koľko ešte zo skutočného jemnejšieho vyciťovania ostalo dnešnej žene?

Bez pričinenia na tom však nie sú ani muži. Muž, ktorý ma stáť skutočne pevne a prejavovať sa vo vonkajšom, teda v čine. Kedysi opisované bájne vlastnosti rytierov ako čestnosť, sila a vernosť. Muž má byť žene hradbou. Má „bojovať“ na fronte – či už pracovnom alebo každodennom rodinnom a žena mu má kryť chrbát svojim predvídavým cítením.

A takto sa stretávajú žena a muž. Skutočné manželstvá sa uzavierajú v nebi. Aký je však význam tejto vety? Jednoduchý. Človek tu má niekoľko „spriaznených“ duší s ktorými je schopný vytvoriť harmonické manželstvo, pretože sa vzájomne dopĺňajú. Stačí mať oči a  srdce otvorené. A zabudnúť na chvíľku na veľakrát sebecké požiadavky svojho ega a pozrieť sa s pokorou, skutočnou pokorou, ale zároveň radostne vôkol seba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?