Milé moje budúce dieťa,

Autor: Linda Ágoštonová | 6.2.2015 o 13:07 | Karma článku: 7,01 | Prečítané:  1441x

píše sa rok 2015 a zajtra nás čaká na referendum.

No ja Ti už teraz vopred sľubujem, že keď sa narodíš budem Ťa milovať také,  aké si. Či budeš chlapec alebo dievčatko, budem Ťa milovať holohlavé alebo s bohatou nádielkou vlasov. Či budeš biele, čierne alebo zelené. Budem ťa milovať od prvého momentu ako Ťa uvidím, možno budem občas prehnane citlivá a hysterická ako všetky matky, možno občas úzkostlivo starostlivá. Možno sa pochytíme v období Tvojej puberty pre úplne banality. Bez ohľadu však  na Tvoju orientáciu budeš milované a budem si Ťa brániť a podporovať celý život.

Presne tak ako mňa učili rodičia  tolerancii a zároveň slušnosti a čestnosti. Bola som vychovávaná vo viere „ ži a nechaj žiť“ a celý život som naivne verila a verím, že ostatní ľudia sú zástancami tých istých hodnôt. Niektorí možno viac, iní menej. Ak budeš homosexuálne orientované spoľahni sa, že vo mne v akejkoľvek situácii nájdeš oporu. Ak budeš „normálne“ heterosexuálne orientované naučím Ťa tomu čomu mňa moji rodičia – že ľudia sú rôzni a predsa žijú pod jedným slnkom, jedia rovnaký chlieb a dýchajú rovnaký vzduch, hoci majú inú orientáciu, majú odlišné názory a túžby. Možno sme iní no musíme sa navzájom rešpektovať a akceptovať . A základom je slušnosť a čestnosť.

Chcem aby si však vedelo jedno : bez ohľadu na Tvoju orientáciu – či budeš mať rado rovnaké alebo opačné pohlavie budem  Ťa milovať a podporovať. Tak sa zatiaľ maj, dúfam, že sa čoskoro uvidíme. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?