Novodobé otroctvo

Autor: Linda Ágoštonová | 23.2.2015 o 18:32 | (upravené 26.2.2015 o 21:04) Karma článku: 9,62 | Prečítané:  3311x

Začínaš mať abstinenčné príznaky, lebo už dve hodiny si si nezapálil cigaretu. Manažment čaká audit zo Švédska, nemôžeš. 

V nádeji sa pozrieš na Paľa či ťa nezaskočí na 5 minút nikotínového prísunu. V tom prichádza mladá slečna. Čo ju sem zavialo? V duchu rozmýšľaš. Dobre oblečená, vyzerá na „úrovni“. SBS - kár jej otvára okno. Asi zablúdila. Potom ju sleduješ ako ide do officu. Asi za manažérkou. Jasné, čo tá by tu hľadala. Bezradne stojí a čaká. Vyberáš z mäkkého obalu LM – ky a rozmýšľaš prečo je tak ďaleko výplatný termín. Konečne sa nikotín dostane do pľúc a prichádza dotyčná slečna aj úľava. Ide priamo k Tebe. To bude ďalšia namyslená „čajočka“ do kancelárie. Tie, čo dokážu uvariť tak kávu a prevetrať sa na fajčiarke. Čo ich umelé nechty sú dlhšie ako ich vedomostný test IQ.  Rozpráva sa s Tebou. Celkom normálne a inteligentne, dokonca pochybuješ už o tom, že by sem šla na pohovor. Hm, tak táto si pomýlila smer. Podľa rozhovoru to vyzerá, že až taká hlúpa nie je. Rozhodneš sa s ňou podeliť o realitu. Ako pracuješ nadčasy a nemáš nárok ani na náhradné voľno, ako by si najradšej odišiel keby si mohol...a keby si nemal rodinu. Keby si nebol kedysi taký hlúpy a možno si tú školu urobil. Keby...vyzerá celkom, že ju to zaujíma a chápe. Tak ju predsa len upozorníš nech to neriskuje ak nevyhnutne nemusí. V ruke Ti ostane len ohorok z cigarety, no najradšej by si sa nevrátil. Znova do tej reality, ktorá Ťa zabíja, kde sa Ty snažíš tváriť ako šťastný pracovník zahraničného chlebodarcu. Vypil si už toľko pív v miestnej krčme a utopil svoj žiaľ v mnohých poldecákoch. Predsa bezvýsledne ak sa nepohneš ďalej. No raz to mu bude koniec.

Sleduješ ju ďalej, keďže nie sú ďaleko. Urobiť pohovor uprostred výroby? To je nápad. Vyzerá dosť znechutene, asi jej nebude treba vysvetľovať nič viac. Keď skončia, príde za Tebou : „Ďakujem. Obdivujem Vás, že to tu vydržíte pracovať.“ Prekvapene stojíš a už vieš, že to plne pochopila. Táto bola z tých múdrejších.

Ak sa Vás článok zaujal podporiť ho  môžete  svojím hlasom môžete na http://vybrali.sme.sk/c/Novodobe-otroctvo. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?