Canada calling

Autor: Linda Ágoštonová | 9.5.2015 o 12:27 | Karma článku: 4,83 | Prečítané:  1462x

Jedného dňa, keď už asi po pätnástom neúspešnom pracovnom pohovore na Slovensku som bola na pokraji psychických síl a zvažovala som rôzne radikálne riešenia či opustiť náš "Absurdistan" prišla otázka od mojej kamarátky.

" Nechceš prísť do Kanady? " V duchu som si povedala, čo už len budem robiť v Kanade? Ale túto možnosť som nezamietla. 

A tak sa spustila lavína udalostí, ktoré nabrali nečakaný spád. Prihlásila som sa skupiny, ktorá súvisela so získaním pracovných víz do Kanady a začala som získavať informácie a utvárať si nejaký ten obraz ako to asi funguje...a čakala som na ten vytúžený deň kedy konečne otvoria pracovné víza. Kedy budem mať príležitosť to skúsiť...ale predtým som si vybrala s priateľkou na výlet do Tirolských hôr. Budem predsa preč len pár dní a zatiaľ sa nič  neudeje.

V pondelok popoludní sme dorazili na rozprávkové miesto a tešili sme sa z púpav skláňajúcich hlavy pred slnkom a z nádherného výhľadu na okolité hory. Vdychujúc horskú atmosféru prišiel večerný šok, keď som si pri všetkej snahe v rohu našej izby kde som sa snažila pripojiť na internet prečítala správu, že vo štvrtok bude môj deň D.  Logicky práve vtedy, keď sme sa mali vracať domov. Náhradná alternatíva, vrátiť sa skôr. Jediná komplikácia bola pomalý resp. takmer žiadny internet na mieste kde sme sa nachádzali. 829 km z Tirolských hôr sme prekonali úspešne aj vďaka rakúskym rýchlovlakom a nič nebránilo v mojej polceste za kanadským snom.

Všetko malo relatívne hladký priebeh až kým nenastala hodina H a nezačal „štrajkovať“ internet keďže server bol viac ako preťažený pod náporom žiadateľov zo štyroch krajín súčasne.  Zbytočné boli rýchle prsty, keď server fungoval rýchlosťou slimáka a všetko trvalo oveľa dlhšie ako zvyčajne. Výsledok : nedostala som sa do kvóty danej pre Slovensko a tým nezískavam pracovné víza do Kanady. Približne  hodinu nášho stredoeurópskeho času som bola v šoku. Nuž, ale nedá sa nič robiť, snáď sa mi podarí nájsť iná alternatíva.

Náhody neexistujú. A jedna z tých nenáhodných náhod mi priniesla do cesty ľudí, ktorí majú podobný cieľ ako ja. Som za týchto ľudí veľmi vďačná. Verím, že kanadský sen už onedlho budeme snívať spolu v Kanade pri pive a šiškách z Tim Hortons.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?