„Nemaš chlopa, nemaš pravdy“

Autor: Linda Ágoštonová | 10.5.2015 o 18:21 | (upravené 14.5.2015 o 22:41) Karma článku: 11,19 | Prečítané:  3661x

Táto hláška pochádza z legendárneho filmového spracovania : Pásla kone na betóne, ktorú Jozefka adresuje Johan. 

S prižmúreným ľavým okom  to platí aj dnes. Ak nemáte to šťastie, že ste sa narodili v sofistikovanej Bratislave alebo podobne inteligenčne obdarenom meste, kde sa nosí „single“ život alebo silný individualizmus je možné, že ak ste osoba ženského pohlavia táto otázka vás počká.

Ak ste veková kategória do tridsať rokov ešte to nemáva drastický priebeh. Po 30- tke to už ale môže nabrať nečakané obrátky.  Či už z úst susedy, známych či nedočkavých rodinných príslušníkov.

„ Prečo nemáš chlapa? “ Táto hádanka znejúca ako sudoku  so stúpajúcou hrozbou smerom k otázniku na konci opytovacej vety visí vo vzduchu na väčšine návštev kde vás pohostia kávou a koláčikom. A potom to príde. Paľba otázok, čo, kde, ako, prečo. Uprednostňuješ kariéru? Si lesbička? Nebuď náročná. Nie si Miss Universe. Repertoár otázok je väčšinou rovnaký.

Nuž, starodievoctvo je ťažký životný údel. Obnáša veľa litrov liehu počas barových výjazdov, nespočetné množstvo otázok a tajných podpultových dohôd koho s kým „ dáme dokopy“ . Väčšinou vždy neúspešných, pretože iskra nasilu preskočí jedine tak pri rozbuške dynamitu.

Prípadne ak by vám nešlo o lásku až za hrob, stačí sa vydať za rodinný dom, auto prípadne byt. Nejaký dobrovoľník s prázdnym obydlím či plnou garážou sa vždy objaví.

Odporúčanie na záver : Je zbytočné ľudom a okoliu vysvetľovať, že sa necítite ako človek vôbec menejcenný, ani, že vo vás ich otázky nevyvolávajú nič okrem úsmevu. Tým ich zvedavosť neuspokojíte. Osobne na túto otázku odpovedám, že sa nechystám vydávať, jedine ak na ďaleké cesty. No obvykle tým široké publikum neuspokojíte a táto otázka sa vynorí opäť so železnou pravidelnosťou.

P.S. Autorka celý tento článok myslí ako humornú iróniu na existujúci stav takže nič z napísaného netreba brať smrteľne vážne.   

Ak vás článok pobavil môžete svoje pobavenie vyjadriť na : http://vybrali.sme.sk/c/quotNemas-chlopa-nemas-pravdyquot/. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?