Deti

Autor: Linda Ágoštonová | 26.5.2015 o 20:20 | (upravené 26.5.2015 o 20:38) Karma článku: 6,70 | Prečítané:  772x

Odjakživa mala vzťah k akýmkoľvek písacím potrebám. Od ceruzky, cez pero až po klasický písací stroj. Ten dokonale devastovala od škôlkárskych čias v maminej práci.

Obrovský, čierny, popretkávaný písmenkami a sprevádzaný silným klepotom detského prstokladu

Niektoré deti sú proste ignoranti.  Čokoľvek s nimi robíte a hoci sa ich snažíte prispôsobiť kolektívu či už v materskej škôlke alebo ešte od čias jaslí jednoducho vaša snaha vychádza nazmar. V jedno popoludnie v obecnej škôlke, keď si dievčatko nevedelo už po stýkrát zaviazať šnúrky zahlásilo : „Budem spisovateľka.“ A pani učiteľka len neveriacky pokrútila hlavou s nevyslovenou otázkou čo len z Teba bude.

Dospelí väčšinou vždy neveriacky krútia hlavami. Celkom už zabudli na rozprávky. Ak by k nim prišiel Malý Princ celkom iste by mu neposkytli žiadnu škatuľu pre ovečku. Určite by ju chceli zavrieť do ohrádky.

Dievčatko z nášho príbehu malo tiež rado ovečky. Ale ešte radšej barančeky. Možno aj z toho dôvodu sa raz prikradlo do kuchyne v škôlke a dalo veľkonočnému barančekovi z čokolády smrteľnú ranu. Zdôvodnilo to tým, že barančeky predsa nemôžu trpieť.

V období diktátov a prvých lások, ktoré vznikali medzi tými ktorí sedeli väčšinou spolu v lavici sa zaľúbilo. Ale nie do spolužiaka z triedy. Tí väčšinou nespĺňali vysoké nároky. Ale do mesta kde sa na chvíľočku ocitlo. A keď pred jednou cukrárňou s lícami sladkými od veterníka  rozplakalo a nechcelo ísť domov tak si sľúbilo, že sa vráti. No dospelí opäť mali argumenty.

Nedávno som čítala príbeh o chlapčekovi - autistovi, ktorý v MHD cestoval so svojou matkou a tú presviedčal, že vidí klauna. Samozrejme to aj nahlas demonštroval. Nikomu v MHD to nebolo príjemné, no všimla si to jedna spolucestujúca a zdokumentovala to fotografiou. Neskôr pri detailnom zhliadnutí fotografie naozaj tam bol klaun. Pani sediaca na sedadle a vedľa nej tyč s klasickým červeným tlačidlom na otváranie dverí vo výške jej nosa. Chlapec sa nemýlil, predsa tam sedel klaun.

Milí rodičia, počúvajte svoje deti. A načúvajte im skutočne pozorne. Deti vždy hovoria pravdu. Lebo vnímajú srdcom. Vidia aj to čo je vašim očiam  a argumentom neviditeľné.   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?