Lučenec - zabudnutá perla juhu II.

Autor: Linda Ágoštonová | 24.10.2015 o 13:21 | (upravené 24.10.2015 o 16:24) Karma článku: 3,18 | Prečítané:  776x

Ako som kedysi sľúbila, pokračujeme tam kde sme minule prestali, v krčme u Pštrosa.Čo sa medzitým zmenilo v Lučenci? Nuž, na námestí Republiky nahradil komunistickú fontánu s kamennými kvetmi megalomanský projekt zvaný OC Galéria.

Otázka, ktorá vyvstane v priemernom rodákovi, ktorý zarába priemernú mzdu : „ Načo nám to tu len bude nákupné stredisko?"  Námestie sa premenilo na jedno obrovské stavenisko, no už čoskoro tu pribudne oblečenie rôznych svetových značiek, kníhkupectvo na úrovni, kaviarne, reštaurácie a dokonca aj nové kino. Pomôže to skutočne Lučencu k rozvoju správnym smerom?

Ďalšou prevratnou novinkou je oprava židovskej synagógy, ktorá počas druhej svetovej slúžila ako sýpka. Rušný život sa vďaka unimobunkám a robotníkom rozprúdil v jej okolí. Už ani početné kŕdle holubov nechodia tak často cez obedňajšiu prestávku ako kedysi. V jej útrobách má vyrásť kongresové centrum,ktoré konečne možno pomôže rozprúdiť kultúrny život v našej perle juhu. Nuž, držme palce...

Ak ste pri pohľade na budovu Mestského úradu chytali zúfalstvom za hlavu a v duchu sa sami seba pýtali ako je možné, že práve táto budova si vyslúžila štatút reprezentácie vecí verejných tak nezúfajte! Aj tu čoskoro príde k náprave a premiestnenie do historickej budovy s rozhodne zaujímavejším a nie natoľko zúfalým zovňajškom. Zdalo by sa, že sa kultúrne centrum regiónu Novohrad preberá konečne k životu..

Ozaj, boli ste už v zrekonštruovanej športovej hale Aréna? Ja osobne sa priznám, že nie, takže nemôžem poskytnúť a pridať žiadne objektívne ani subjektívne informácie, len som kdesi začula, že basketbalové srdce Lučenca stále bije.

V neposlednom rade sa vrátim k lučenským „mrakodrapom“, niekdajšej pýche Lučenca, kam sme počas strednej školy chodievali na kávu na 16.poschodie a naskytol sa skutočne veľmi pekný výhľad na celú panorámu mesta. Dnes sa stali sídlom hŕstky firiem a nájomníkov bytov. Interiér stavby však má mnohé stavebné nedostatky. Ale podstatnou skutočnosťou je, že ich máme.

Čo ale hodnotím vysoko pozitívne je najznámejšia cukráreň v meste. Tu došlo k výraznému posunu pozitívnym smerom. Nielen novozrekonštruovaný interiér, ale aj rozšírenie ponuky. Sem by som sa určite nehanbila pozvať žiadneho náhodného turistu a rovnako je na tom aj Mestský park. Síce zákaznícke služby v Bielej Labuti mierne pokrivkávajú, najmä, keď v lete si musíte ísť objednať sami k baru a pod. no čo sa týka rekonštrukcie altánku a priľahlých priestorov návštevníci sa môžu tešiť. Ak samozrejme, nehospitalizujú somára v Budapešti alebo si niekto nepripraví na večeru párik bielych labutí.

Zatiaľ toľko, dúfajme, že tráva a predsudky už v našom Lošonci nebudú rásť tak rýchlo. Predsa len, ide zima.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?